Instytut Techniki

Sukces absolwenta PWSZ w Raciborzu kierunku automatyka i robotyka

solidthinking_student_challenge_desart

Sukces absolwenta PWSZ w Raciborzu kierunku automatyka i robotyka

Absolwent studiów na kierunku automatyka i robotyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, później student Politechniki Gliwickiej, a obecnie doktorant zdobył trzecie miejsce w prestiżowym konkursie „SolidThinking Student Challenge 2017!”.

Wszystkie otrzymane prace konkursowe zostały poddane ocenie Jury w składzie: dr inż. Marek Augustyniak, dr inż. Daniel Nycz, inż. Piotr Borzyszkowski, inż. Paweł Sadowski. Pod uwagę brano stopień spełnienia następujących kryteriów:

• klarowne zdefiniowanie zadania optymalizacyjnego,
  • pomysłowość i innowacyjność w podejściu,
  • jakość nadesłanych modeli solidThinking Inspire i poprawne wykorzystanie opcji dostępnych w oprogramowaniu,
  • prezentacja i interpretacja wyników,
  • całościowa jakość przedłożonej pracy.

Na tej podstawie wyłonionych zostało trzech Laureatów, których prace otrzymały największą liczbę punktów. Poniżej prezentujemy nazwiska Zwycięzców:

I miejsce: Wojciech Szmyt, Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy – nagroda to płatny miesięczny płatny staż w DES ART lub laptop (do wyboru)
II miejsce: Weronika But, Politechnika Poznańska – nagroda to udział w HyperWorks Technology Conference 2018 lub bon rzeczowy na kwotę 750 zł brutto (do wyboru)
III miejsce: Tomasz Pochopień, Politechnika Śląśka – nagroda to bon rzeczowy na kwotę 400 zł brutto

solidThinking Student Challenge 2017 to ogólnokrajowy konkurs organizowany przez DES ART i skierowany do studentów studiów dziennych, zaocznych, doktoranckich polskich uczelni wyższych. W ramach konkursu Uczestnicy przygotowywali projekt w oparciu o program solidThinking Inspire.

źródło: desart.com.pl