AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Akademickie Mistrzostwa Śląska Kobiet – relacja

dsc09393

Studentki PWSZ rozpoczęły zmagania na Akademickich Mistrzostwach Śląska.

Siatkarki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozegrały we wtorkowe popołudnie pierwszy turniej Akademickich Mistrzostw Śląska – po dwóch meczach mają na koncie jedną wygraną 2:1 i porażkę 2:0. Aleksandra Galińskiego na miejscu trenera zastąpił Marcin Polowczyk.

Studencki team miał niewiele czasu by przygotować się do turnieju. Po pięciu treningach w Arenie Rafako pojechały na turniej do Gliwic by walczyć w Akademickich Mistrzostwach Śląska. W pierwszym meczu przeciwniczkami były zawodniczki katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego.
Pierwszą partię przegrały 25:22, a w drugiej zwyciężyły po bardzo zaciętej i nerwowej końcówce na przewagi 31:29, choć miały piłkę setową przy wyniku 24:19. Mecze AMŚ gra się do dwóch zwycięstw, więc trzeci set był decydujący. Podopieczne Marcina Polowczyka grały punkt za punkt z katowiczankami, jednak pod koniec seta udało im się wypracować trzy punkty przewagi które dowiozły do końca pokonując UE 2:1 w tie-breaku 15:12.

„Oglądając mecz Politechniki Śląskiej z Uniwersytetem Ekonomicznym wydawało mi się, że nie mamy wielkich szans – jednak dziewczyny zagrały bardzo pewnie, rozgrywająca Elżbieta Gryga grała różne wersje, niestety w końcówce siadło nam trochę przyjęcie i podjęliśmy parę błędnych decyzji w ataku co spowodowało, że przegraliśmy. W drugim secie sami zgotowaliśmy sobie nerwówkę. Prowadząc 24:19 mieliśmy kilka piłek w górze, na skrzydle do ataku – nie wykorzystaliśmy tego, ale pocieszamy się że w Plus Lidze kobiet takie sytuacje też się zdarzają” – skomentował po meczu Marcin Polowczyk.

W drugim meczu raciborzanki zmierzyły się z Politechniką Śląską, czyli z gospodyniami turnieju.
Gliwiczanki w swoim pierwszym meczu pokonały Uniwersytet Ekonomiczny 2:1. Wysokie i silne zawodniczki nie miały także problemów by pokonać studentki PWSZtu. W obu setach kontrolowały grę i spokojnie wygrały 25:12 i 25:16.

Na tą chwilę mogę powiedzieć, że dziewczyny zagrały dobry turniej. Wiadomo, że brakuje nam jeszcze zgrania – jeden trening w tygodniu nie pozwolił nam na solidne przygotowanie się. Większość dziewczyn gra albo grała w II lub III lidze, więc umiejętności im nie brakuje. Szwankuje nam przyjęcie, zagrywka niektórych dziewczyn jest także do dopracowania, żeby była bardziej agresywna.”- dodaje Polowczyk.

Siatkarki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mają jeszcze nad czym pracować, więc musimy poczekać do kolejnego turnieju – w zeszłym sezonie studentki PWSZtu sięgnęły po brąz Akademickich Mistrzostw Śląska. Zobaczymy jak pójdzie im w tym roku. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejny turniej.

Skład PWSZ: Wieja Patrycja, Palkij Katarzyna, Figura Dominika, Michalska Patrycja, Mróz Angelika, Gryga Elżbieta (kapitan), Matuszek Monika, Nagler Klaudia, Skoczylas Malwina, Drabek Nikoleta, Kretek Ewa.