12 lutego 2015r. w Domu Kultury w Nędzy odbyły się warsztaty w ramach zajęć organizowanych dla dzieci w czasie ferii zimowych .

Uniwersytetu Małolata – bo tak nazywała się impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Studenci z koła naukowego Architekton działającego przy Instytucie Techniki i Architektury nie po raz pierwszy spisali się na medal. Przygotowali dla grupy dzieciaków kolorowanki architektoniczne, oraz zadanie główne : zagospodarowanie działki pod względem najważniejszych elementów, takich jak : budynki mieszkalne, przystanek autobusowy, ratusz, kościół, czy nawet teatr!

Każda z grup złożona z trzech uczestników warsztatów, otrzymała 26 brył, z których zestawiając elementy zabudowy znajdujące się na działce bawiła się w “architektów”. Nieco utrudniono zadanie dzieciakom, bowiem nie klasyczne “klocki”, ale własnoręcznie sklejane K-drony były podstawą kompozycji. Warsztaty to spory sukces i warto dodać, że nie tylko dzieci miały w czasie zajęć sporo zabawy.