AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci Filologii czeskiej zwiedzają Republikę Czeską!

20160531_110535

Studenci Filologii czeskiej zwiedzają Republikę Czeską!

31 maja studenci Filologii czeskiej wybrali się na wycieczkę do Hradca nad Moravicą, Hrabyni oraz Opawy.

W Hradcu zwiedzili z czeskim przewodnikiem zamek, byłą siedzibę książęcą Przemyślidów. W jego historię najmocniej wpisał się ród Lichnovskich. Trasy zwiedzania prowadzą przez luksusowo wyposażone salony reprezentacyjne oraz wygodne apartamenty dla gości. Znajduje się tam również biblioteka z ponad piętnastoma tysiącami woluminów oraz kaplica zamkowa.

Następnie studenci udali się do jednego z kompleksów wystawowych Śląskiego Muzeum Regionalnego, mianowicie do Muzeum II wojny światowej, które znajduje się we wsi Hrabyně. Mieli okazję zapoznać się z jego bogatymi zbiorami. Oglądnęli także symboliczny cmentarz ofiar konfliktu wojennego oraz skansen techniki wojskowej.

Kolejnym przystankiem wycieczki była Opawa. Studenci zwiedzili miasto, między innymi najstarszy zabytek Opawy – kościół św. Wacława z XIII wieku, oraz udali się do Galerii Sztuki, ażeby podziwiać wystawę dzieł Salvadora Dali i sztukę czeską. Był to ostatni akcent, udanej wycieczki młodych bohemistów.