AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci na wiedeńskim jarmarku bożonarodzeniowym

20161126_160908

Studenci na wiedeńskim jarmarku bożonarodzeniowym

Kilkudziesięciu studentów filologii germańskiej oraz języka niemieckiego PWSZ w Raciborzu, wraz z wykładowcami – dr Esterą Jasitą i dr Renatą Sput, 26 listopada 2016 roku odbyło podróż do Wiednia.

W programie wycieczki organizatorzy zawarli m.in. kilkugodzinne zwiedzanie stolicy Austrii z przewodnikiem, które stało się okazją do obejrzenia najsłynniejszych wiedeńskich zabytków i budowli, np. rezydencji cesarzy, teatru narodowego, opery, gotyckiej katedry św. Szczepana, parlamentu austriackiego, pomników czy towarzystwa muzycznego, gdzie odbywają się słynne koncerty noworoczne.

Wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiły dekoracje świąteczne na największych ulicach miasta, a klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia studenci i wykładowcy raciborskiej Uczelni poczuli szczególnie na jarmarku przy ratuszy, gdzie nie zabrakło stoisk z najbardziej wymyślnymi ozdobami, wyrobami z drewna, szkła czy porcelany, a także kawy wiedeńskiej, grzanego wina, tortu Sachera oraz pieczonych kasztanów.

dr Estera Jasita