Na Krytej Pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu odbyła się druga edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w Pływaniu. W zawodach wystartowali studenci: PWSZ w Raciborzu, UE w Katowicach, AWF w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, WSB w Dąbrowie Górniczej , UŚ w Katowicach, WSB w Chorzowie i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Uczestnicy rywalizowali m.in. na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, grzbietowym, zmiennym, klasycznym i motylkowym. Odbyły się także sztafety kobiet i mężczyzn 4×50 metrów stylem dowolnym oraz zmiennym.

Wśród medalistów znaleźli się reprezentanci PWSZ w Raciborzu. Złoto na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym wywalczyła Agnieszka Ostrowska, w tej samej konkurencji trzecie miejsce zajęła Magdalena Kiersztyn, srebrny medal na 50 metrów stylem klasycznym zdobyła Anna Knapik, srebro na dystansie 100 metrów stylem zmiennym znalazło się w rękach Małgorzaty Frenke.

Drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym zajął Maciej Sudenis, sukces ten powtórzył również w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym. Kolejny srebrny medal dla raciborskiej Uczelni zdobył Andrzej Wróbel, który popłynął 50 metrów stylem dowolnym.

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki PWSZ w Raciborzu płynące w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym. Małgorzata Frenke, Magdalena Kiersztyn, Anna Knapik oraz Agata Sikora zakończyły rywalizację na drugim miejscu.