Instytut Neofilologii

Popołudnie z czeskim kinem

20170327_180550

Popołudnie z czeskim kinem

27 marca studenci należący do Koła Bohemistów, w ramach cyklu „Popołudnie z kinem czeskim”, oglądnęli czarną komedię znanego reżysera i scenarzysty – Petra Zelenki, zatytułowaną „Guzikowcy”(czes.Knoflíkáři”).  Postać reżysera, zdobywcy wielu cennych nagród filmowych, przybliżył widzom Grzegorz Redlicki – student I roku Filologii czeskiej. Czarna komedia opowiada historie przeciętnych ludzi, którzy zmagają się ze swym losem u schyłku dwudziestego wieku. Sześć niezależnych opowiadań łączą ze sobą wspólne motywy, a „kalejdoskop ekscentrycznych postaci tworzy obraz okrutnego świata, wszechobecnego czarnego humoru, gdzie wszystko jest ze sobą powiązane, a życie bohaterów przypomina nieustanne deja vu”. Film warty obejrzenia!