AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Siatkarze KUAZS PWSZ Racibórz w finale Akademickich Mistrzostw Polski

FB_IMG_1491160280275

Siatkarze KUAZS PWSZ Racibórz w finale Akademickich Mistrzostw Polski

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia w Katowicach odbył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn – (strefa D). Organizatorem tych zawodów był  Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Mecze rozgrywane na były na sali UE oraz na sali Kolejarza Katowice.W turnieju uczestniczyło 13 drużyn w tym drużyna KU AZS PWSZ Racibórz. Rywalizowano w czterech grupach. Nasza drużyna rozlosowana była w grupie z zespołem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetem Ekonomicznym z Wrocławia oraz gospodarzem mistrzostw. W pierwszym meczu przegraliśmy z odwiecznym rywalem Politechniką Śląską w Gliwicach. Ostatecznie po pierwszej fazie rozgrywek  zajęlismy w grupie II miejsce. Ćwierćfinałowy mecz  rozegraliśmy ze zwycięzcą grupy „A” drużyną Politechniki Wrocławskiej. Wygrany mecz dał nam już półfinał, a w nim przyszło nam rywalizować z faworytem turnieju drużyną z Politechniki Cżęstochowskiej. Chłopcy po walce ulegli bardziej renomowanemu zespołowi. W meczu o trzecie miejsce, a zarazem awans do rozgrywek finałowych po trudnym boju drużyna wyszarpała zwycięstwo i uzyskała awans do 16 najlepszych drużyn akademickich w kraju, co uznano za niespodziankę tego turnieju.

Trzeba dodać, iż Sławomir Kwaśny otrzymał nagrodę za najlepiej zagrywającego całego turnieju. Organizatorzy dodatkowo przyznawali statuetki MVP po każdym ze zwycięskich meczy w turnieju.Otrzymali je Sławomir Kwaśny, Mikołaj Zawada, Miłosz Zasłonka oraz Kacper Ledwoń. Warto dodać,że nasi zawodnicy wysoko plasowali się w statystykach,  a w bloku Robert Andrulewicz oraz Mikołaj Zawada uplasowani zostali na drugim miejscu.

Wyniki poszczególnych spotkań:

PWSZ – Politechnika Śląska Gliwice – 1:2 (25:18, 21:25, 12:15)

PWSZ – Uniwersytet Ekonomiczny Katowice – 2:0 (27:25, 25:21)

PWSZ – Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław – 2:0 – (25:15, 25:21) – mecze          grupowe

PWSZ – Politechnika Wrocławska 2:0- ( 25:13, 25:21) – ćwircfinał

PWSZ – Politechnika Częstochowska – 1:2- ( 18:25, 25:21, 10:15)

PWSZ – AJD Częstochowa – 2:1 – (25:18, 21:25, 15:11) – mecz o III miejsce

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I m – Politechnika Cżęstochowska

IIm – Politechnika Śląska Gliwice

IIIm – PWSZ Racibórz

Skład zespołu w tych zawodach: