Tydzień Bibliotek w PWSZ w Raciborzu

1463050101foto-_gabriela_habrom-rokosz_35-

Tydzień Bibliotek w PWSZ w Raciborzu

Biblioteka PWSZ rozpoczyna coroczne obchody Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka? Oczywiście!”, które maja charakter ogólnokrajowy. W tym roku przygotowano 2 wykłady z dr Joanną Stojer – Polańską i dr Joanną Kapicą – Curzytek oraz promocję książki dr Patrycji Nosiadek. Oprócz tego studenci będą mieli możliwość amnestii za nieoddane w terminie książki (w zamian będą mogli wesprzeć miejskie schronisko dla zwierząt i akcję zbiórek książek da dzieci).

Tydzień Bibliotek (8 – 15 maja 2017)

9 maja godz. 12.00

Czytelnia Ogólna Biblioteka PWSZ

„Tożsamość jednostki a proces asymilacji w tekstach autobiograficznych emigrantów pochodzenia polskiego w Stanach Zjednoczonych. Nadzieje, rozterki, powroty fali lat sześćdziesiątych”.

Promocja książki dr Patrycji Nosiadek

11 maja godz. 11.30

Czytelnia Ogólna Biblioteka PWSZ

„Dyplomacja i lwy. Raciborskie sąsiedztwo w pejzażu kultury światowej”

Wykład dr Joanny Kapicy – Curzytek

12  maja godz. 12.00

Czytelnia Ogólna Biblioteka PWSZ

„Drogi i bezdroża kryminalistyki”

Wykład dr Joanny Stojer – Polańskiej

8 – 31 maja

„Wymień karę na karmę  – karmę dla zwierząt lub karmę dla duszy”

Czytelnicy przynosząc do biblioteki karmę dla zwierząt lub książeczki dla dzieci – mogą anulować zaległości wynikające z nieterminowego zwrotu książek.