AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaKomunikaty prasowe

Hachi’ko na zajęciach w raciborskiej PWSZ

IMG_1534_edited

Hachi’ko na zajęciach w raciborskiej PWSZ

Plenerowe ścieżki zdrowia to jeden z przedmiotów w programie studiów I roku kierunku Turystyka i Rekreacja. Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia PWSZ w Raciborzu kładzie nacisk na aspekt praktyczny zajęć oraz kontakt studentów ze specjalistami.
Przykładem takich działań są ćwiczenia, jakie przeprowadzono z udziałem Jacka Ostrowskiego z Raciborskiego Ośrodka Aikido, byłego żołnierza jednostek specjalnych, podróżnika, instruktora płetwonurkowania. – Ludzie z pasją przekazują studentom wiele cennych informacji, których nie znajdą w książkach. Ważna jest też interaktywność, wymiana poglądów i rozmowa – podkreśla dr Marcin Kunicki, dyrektor IKFiZ. Jacek Ostrowski, związany z raciborską uczelnią, sporo podróżuje, zdobywając górskie szczyty. Towarzyszy mu pies Hachi’ko japońskiej rasy Akita Inu (w grudniu będzie miał 2 lata). Podczas spotkania ze studentami poruszono aspekt wykorzystania zwierząt w aktywności w terenie, w sportach wyczynowych, rekreacji i rehabilitacji. Z kolei podczas zajęć na pływalni PWSZ mówiono obszernie o nurkowaniu, które zdobywa coraz więcej miłośników i buduje ofertę turystyczną.
Studenci Turystyki i Rekreacji w trakcie zajęć z nurkowania
Jacek Ostrowski z Raciborskiego Ośrodka Aikido poprowadził zajęcia dla studentów
Na spotkaniu pojawił się pies rasy Akita Inu