AktualnościEdukacja Artystyczna

Foton odkrywa tajniki technik szlachetnych

fot. Alicja Świerczyńska FOTON (27)

Foton odkrywa tajniki technik szlachetnych

Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON 14 listopada br. zorganizowało warsztaty fotograficzne z zakresu technik szlachetnych tj. Cyjanotypii

Prowadząca warsztaty Pani Iwona Germanek zapoznała uczestników (studentów i absolwentów PWSZ oraz uczniów raciborskiego Liceum Plastycznego) z jedną z najstarszych technik fotograficznych wykorzystujących światłoczułość soli żelaza. W wyniku intensywnych działań twórczych powstało szereg unikatowych prac w odcieniach błękitu. W XIX wieku technika ta była tak popularna, że do dziś w języku angielskim powielane schematy, czy plany określa się słowem blueprint.

Dla studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych – specjalność: grafika, fotografia i cyfrowe procesy graficzne warsztaty te okazały się świetną okazją do poszerzenia wiedzy oraz wzbogacenia umiejętności warsztatowych.

Fotorelacja autorstwa: Alicji Świerczyńskiej FOTON, Daniela Kiermaszka FOTON i Michała Sobczyka FOTON.