W dniu 22 listopada 2017 r studenci z Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu odwiedzili siedzibę Polskiego Radia w Opolu. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć dydaktycznych dla studentów I roku kierunku Turystyka i Rekreacja.

Opiekunem grupy był mgr Miłosz Witkowski, jednak w organizacji wejścia do siedziby, pomógł jeden ze studentów raciborskiej uczelni Grzegorz Frankowski, który na co dzień jest dziennikarzem sportowym w tej redakcji. Wycieczka była znakomitą okazją, aby przyjrzeć się „od kuchni” audycjom nadawanym w radiu, pracy dziennikarzy i całego zespołu redaktorów. Prawdziwą gratką była wizyta w pomieszczeniach; studiu nagrań i reżyserce.

Myślę, że dla studentów wizyta w siedzibie Polskiego Radia była ciekawym przeżyciem. Po części dlatego, że oprowadzał nas Grzegorz Guzik, który mówił nie tylko o realizacji programów dzisiaj, ale sięgał także do historii radia. Robił to w bardzo ciekawy i przystępny sposób – relacjonuje mgr Miłosz Witkowski.

Po wyjściu z redakcji, studenci w ramach animacji czasu wolnego, mogli zmierzyć się w grze w kręgle. Był to  doskonały sposób na podsumowanie wrażeń z całego dnia zajęć, a także okazja do integracji i bliższego poznania się.