W Instytucie Studiów Edukacyjnych trwają przygotowania akcji charytatywnej „Mikołaj w szpitalu”. Już po raz jedenasty orszak Świętego Mikołaja odwiedzi pacjentów przebywających w Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Przedsięwzięcie to jest realizowane przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Pedagogów oraz Studenckim Kole Naukowym Pedagogiki Empirycznej we współpracy ze studentami III roku logopedii szkolnej oraz pedagogiki resocjalizacyjnej. Chcąc wprowadzić pacjentów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia studenci zadbają o oprawę muzyczną, stroje, upominki oraz kartki z życzeniami.

Nad całością organizacyjną wydarzenia czuwają dyrektor ISE dr Gabriela Kryk oraz mgr Zofia Jędorowicz, mgr Ewa Świerczek i mgr Beata Gawłowska.