Dnia 6 grudnia bieżącego roku w Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu odbyła się po raz jedenasty akcja charytatywna „Mikołaj w szpitalu”. Organizatorzy tego przedsięwzięcia to studenci i wykładowcy Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu.

Akcja odbyła się we współpracy z młodzieżą tworzącą Szkolny Klub Wolontariusza „Z sercem na dłoni” z SP w Bieńkowicach wraz z opiekunem mgr. Marcinem Jędorowiczem, Stowarzyszeniem Artystyczno-Społecznym Pracownia Przyszłości z Raciborza oraz Fundacją Dr Clown.

Odwiedzin orszaku Św. Mikołaja doczekali się pacjenci przebywający w dwunastu  oddziałach szpitalnych. Moc radości i wzruszeń towarzyszyło spotkaniu z chorymi, których obdarowano prezentami, ozdobami świątecznymi, słodkościami, uśmiechem i dobrym słowem. Doskonała oprawa muzyczna niewątpliwie dodała uroku niecodziennej wizycie
w szpitalu, wprowadzając wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przy akompaniamencie gitary, altówki, fletu poprzecznego i dzwoneczków śpiew „aniołów” nabierał subtelnego i jednocześnie magicznego brzmienia. Serdeczność wolontariuszy wywołała uśmiech i radość pacjentów, którzy choć na chwilę mogli zapomnieć o swoich problemach ze zdrowiem.

– Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Studentom i wolontariuszom za entuzjazm bez granic, wrażliwość, radość i spontaniczność. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szpitala Rejonowego w Raciborzu, Przełożonej pielęgniarek oraz całego personelu medycznego – za życzliwość i miłą aprobatę naszej aktywności – relacjonują organizatorzy, mgr Zofia Jędorowicz, mgr Ewa Świerczek, mgr Beata Gawłowska z Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu.

Zdjęcia oddające atmosferę spotkania mikołajkowego zostały wykonane przez Dominikę Przybyło, studentkę II roku edukacji artystycznej, reprezentującą FOTON.