Dnia 5 grudnia, z inicjatywy studentów II roku administracji odbyła się wycieczka do Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach. Grupa studentów wraz z przedstawicielami Koła Naukowego Administratywista pod okiem dr inż. Sabiny Musioł, miała okazję zwiedzić gmach Sejmiku oraz wziąć udział w wykładzie dotyczącym samorządu województwa.

„W pierwszej części mieliśmy okazję zwiedzić zabytkową część Sejmiku, zobaczyć sale Dębową i salę Marmurową oraz dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy z historii Sejmiku. Niestety nie mogliśmy spędzić tam zbyt dużo czasu ze względu na odbywające się tam uroczystości. W drugiej części przeszliśmy do głównej Sali Obrad. To właśnie w tym miejscu odbył się wykład dotyczący samorządu wojewódzkiego oraz struktury działania Sejmiku. Po wykładzie mieliśmy okazję zadawać pytania. Gdy wykład dobiegł końca, nasi przedstawiciele w imieniu całej grupy podziękowali poświęcenie nam czasu i wręczyli upominki od uczelni.” – mówi jedna ze studentek II roku administracji.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować dr inż. Sabinie Musioł za poświęcenie czasu na wyjazd z nami, dr Jakubowi Berezowskiemu za zachęcenie nas do zorganizowania wyjazdu oraz osobom które bezpośrednio przyczyniły się do tego aby wyjazd mógł się odbyć.

autor: Justyna Szustkiewicz
zdjęcia: Edyta Stawinoga, Justyna Szustkiewicz