„Postać kobieca jest marzeniem, nadzieją, pragnieniem…” – jak stwierdza w komentarzu do książkipoświęconej historii sztuki Vittorio Sgarbi. Od zarania dziejów po czasy współczesne kobieta była i jest inspiracją, a zarazem tematem dzieł mistrzów wszelkich dyscyplin sztuki. Nie tylko jej uroda, czy wdzięk, ale szerokie spektrum różnorodnych cech sprawia, że wielu twórców próbuje uwiecznić wizerunek swojej muzy w formie rzeźb, malarskich portretów, czy fotografii.

Temat ten próbowali zgłębić również studenci (absolwenci kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych) i uczniowie dr Gabrieli Habrom-Rokosz. Efekty tego przedsięwzięcia będzie można oglądać na wystawie fotografii portretowej autorstwa członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON, działającego przy Zakładzie Fotografii i Multimediów Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu oraz uczniów i absolwentów raciborskiego Liceum Plastycznego ZSO Nr 1. Projekt ten stanowi praktyczny przykład misji, Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON w zakresie działalności edukacyjnej. Absolwenci edukacji artystycznej natomiast mają okazję sprawdzenia w praktycznym działaniu swoich kompetencji.

Wystawa zostanie otwarta 8 marca br. o godz. 17:30 w Domu Książęcym na Zamku Piastowskim. Program wernisażu wzbogaci projekcja miniatury filmowej w reżyserii uczennicy klasy III Liceum Plastycznego Zuzanny Walesiewicz “Moda XX wieku” oraz pokaz mody w wykonaniu uczennic Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Josepha von Eichendorffa ZSO Nr 1 w Raciborzu. Zapraszamy!

Uwaga! Wystawa została przedłużona do 22 kwietnia