AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

II runda Akademickich Mistrzostw Śląska w pływaniu

AMŚ w pływaniu

II runda Akademickich Mistrzostw Śląska w pływaniu

W środę 11.04.2018 r. na krytej pływalni raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się II runda Akademickich Mistrzostw Śląska w pływaniu. W zawodach wystartowali studenci z 10 śląskich szkół wyższych.

Raciborska Uczelnia zdobyła w sumie aż 8 medali! Jest to bardzo dobry prognostyk przed Akademickimi Mistrzostwami Polski w pływaniu, które odbędą się w dniach 20-22.04.2018 r. w Poznaniu. Zdobywcami medalów byli: Maciej Sudenis (złoto i srebro), Agnieszka Ostrowska (złoto i srebro), Wiktora Kolbe (2 brązy), Małgorzata Frenke (brąz). Dodatkowo srebrny medal zdobyła kobieca sztafeta 4×50 stylem zmiennym w składzie: M. Kiersztyn, W. Kolbe, M. Frenke, A. Ostrowska. Trenerem pływackiej sekcji AZS-u jest dr Marcin Kunicki.