Dnia 08.06.2018 w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, w którym brały również udział członkinie Koła Naukowego Pedagogów. Studentki przygotowały dla najmłodszych takie atrakcje, jak: warsztaty z ciastoliną, malowanie twarzy, plecenie kolorowych warkoczyków, malowanie na papierowym dywanie, a także eliksiry, gdzie dzieci mogły skomponować swój własny, magiczny napój.

Na uczestników czekało także wiele innych atrakcji zapewnionych przez organizatorów m.in. kino 7D, dmuchane zamki, warsztaty taneczne z Manuelą Krzykałą, czy też warsztaty florystyczne. Została również zorganizowana akcja fundacji Rak’n’Roll „Daj włos”, dzięki której każdy chętny mógł obciąć i oddać włosy na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.