30 września w Warszawie odbyła się ogólnopolska inauguracja roku akademickiego 2018/19, w której udział wzięła delegacja PWSZ w Raciborzu w składzie: JM Rektor Ewa Stachura, dr Sabina Musioł z ISS oraz studentka Weronika Piasna.

Przemarsz uczelnianych delegacji z dziedzińca Uniwersytetu Warszawskiego do Teatru Polskiego poprzedził właściwą ceremonię, w której ze strony władz uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosław Gowin. Obecne były także minister finansów Teresa Czerwińska oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Uroczystość uświetniło okolicznościowe orędzie prezydenta RP Andrzeja Dudy. Motywem przewodnim przemówień dostojnych gości były głęboka satysfakcja z ukończenia prac nad Konstytucją dla Nauki oraz oczekiwanie, że jej wprowadzenie, wsparte strumieniem dodatkowego finansowania, przyczyni się do istotnej zmiany jakościowej w polskiej nauce: badaniach naukowych, kształceniu studentów i doktorantów. Innowacyjność, przyszłość, nowoczesność i wolność – to słowa-klucze wyrażające wielkie nadzieje środowiska naukowego związane z wprowadzeniem ustawy 2.0.

Uroczyste spotkanie rektorów szkół polskich oraz środowiska akademickiego

LIVE: Uroczyste spotkanie rektorów szkół polskich oraz środowiska akademickiego.

Opublikowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Niedziela, 30 września 2018