AktualnościInstytut Neofilologii

Studenci filologii kończą IV edycję programu płatnych praktyk pilotażowych

Studenci filologii kończą IV edycję programu płatnych praktyk pilotażowych (fot. PWSZ w Raciborzu)

Studenci filologii kończą IV edycję programu płatnych praktyk pilotażowych

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.18.3″]

W dniach 6 i 7 grudnia studenci kierunku filologia zakończyli program płatnych praktyk pilotażowych realizowany w ramach projektu UE. Ostatnim zadaniem było zaprezentowanie przed uczelnianą komisją mini-zadań związanych głównie z tłumaczeniami różnego rodzaju materiałów. W skład komisji weszli Dyrektor i Wicedyrektor Instytutu Neofilologii,  Bożena Olchawa jako specjalista ds. praktyk, oraz opiekunowie ze strony uczelni i zakładów pracy.

Prezentacje studentów były na bardzo wysokim poziomie, zawierały one nie tylko informacje na temat zrealizowanych zadań, ale także opisy najważniejszych wyzwań i problemów. Studenci odpowiadali też na pytania komisji dotyczące różnych aspektów programu praktyk. Podobnie, jak w przypadku prezentacji, ich odpowiedzi były bardzo merytoryczne, co jednoznacznie potwierdza kompetencje, których nabyli w trakcie realizacji programu.

W sumie w drugiej turze IV edycji programu udział wzięło 22 studentów-praktykantów, rozlokowanych w różnych firmach, takich jak: Eko-Okna, Sunex, Koltech, Planergia, oraz instytucjach: Starostwo Powiatowe, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna i Raciborskie Centrum Kultury. Korzystając z okazji, pragniemy podziękować naszym partnerom w programie, licząc jednocześnie na dalszą współpracę.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]