W środę 10 kwietnia 2019 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się uroczystość czepkowania studentów I roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele placówek medycznych z całego regionu, reprezentanci Rady Uczelni, członek zarządu województwa śląskiego Michał Woś oraz wiceprezydent Miasta Racibórz Michał Fita.

– To symboliczne dołączenie do grona pielęgniarek – mówiła  na zamku rektor PWSZ, prof. Ewa Stachura. W grupie jest też jeden student oraz zakonnica. – Ten zawód wymaga wysokich kwalifikacji i wiedzy oraz zwykłej ludzkiej dobroci i empatii – podkreśliła rektor, dodając, że medycyna to dziś zaawansowane technologicznie urządzenia. To dlatego PWSZ planuje uruchomić centrum symulacji medycznej, wyposażone m.in. w fantomy.

W raciborskiej PWSZ, w Instytucie Wychowania Fizycznego i Zdrowia, kształcenie na kierunku pielęgniarstwo odbywa się już na dwóch rocznikach. Łącznie indeks zdobyło siedemdziesiąt studentek i studentów. Kierunek nie ma problemu z rekrutacją. Wśród wykładowców są teoretycy i praktycy z całego regionu. Stanowią zaplecze rekrutacyjne dla naszych szpitali i placówek służby zdrowia.

Na postawie tekstu portalu naszraciborz.pl