AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Siatkarze PWSZ wracają ze srebrem z Akademickich Mistrzostw Polski

Siatkarze PWSZ wracają ze srebrem z Akademickich Mistrzostw Polski (fot. AZS Racibórz)

Siatkarze PWSZ wracają ze srebrem z Akademickich Mistrzostw Polski

Przepustkę na prestiżowy turniej team PWSZ Racibórz zdobył 11-14 kwietnia na obiektach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Finał odbywał się w dniach 9-12 maja w Rzeszowie, a organizowany przez Uniwersytet Rzeszowski.

W znacznie mocniej obsadzonych zawodach finałowych z udziałem 16 drużyn zawodnicy Witolda Galińskiego wyszli z grupy z drugiego miejsca po wygraniu z gospodarzem mistrzostw 2:1 oraz w tym samym stosunku z drużyną z rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Trzeci mecz grupowy nasi siatkarze przegrali 2:0 z drużyną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna W ćwierćfinale przyszło nam rywalizować z zespołem Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy. Po bardzo emocjonującym i dobrym meczu uznaliśmy wyższość przeciwnika, który wygrał końcówki setów i cały mecz 2:0 (25:22,25:23). W kolejnej już części turnieju przegraliśmy mecz z drużyną Politechniki Łódzkiej 2:0 oraz uzyskaliśmy zwycięstwo z drużyną Politechniki Częstochowskiej  w stosunku 2:1.W generalnej klasyfikacji mistrzostw nasza drużyna wywalczyła bardzo dobre VII miejsce. W kategorii Szkół wyższych Zawodowych drugie miejsce w kraju ustępując tylko miejsca drużynie PWSZ Krosno. Trzeba dodać, iż raciborscy akademicy rozegrali bardzo dobre zawody. Zbierali pochlebne recenzje za waleczność i poziom gry. Tradycyjnie już w tych zawodach można było oglądać w akcji czołowych zawodników naszej ligi krajowej.

Medal dla PWSZ wywalczyli: Kręcichwost Kamil, Szmajduch Michał, Dziadek Michał, Woźniak Marcin, Kostka Adam, Skupień Szymon, Andrulewicz Robert, Zasłonka Miłosz, Chałupiński Karol, Ledwoń Kacper, Żeliński Paweł, Dębski Kamil, Marchwiak Kacper. Zespół prowadził trener Witold Galiński.

Końcowa klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Polski.

1. WSZiA Opole
  2. UWM Olsztyn
  3. ALK Warszawa
  4. UE Katowice
  5. PWSZ Krosno
  6. PŁ Łódź
  7. PWSZ Racibórz
  8. 8. PCz Częstochowa
  9. URz Rzeszow
  10. PP Poznań
  11. PG Gdańsk
  12. Usz Szczecin
  13. -16 SAN Łódź, WSIiZ Rzeszow, AGH Kraków, UMK Toruń.

Nagrody indywidualne, wyróżnienia indywidualne, 1. MVP: Pasiński Artur, WSZiA Opole, 2. Najlepszy Rozgrywający: Komenda Marcin, WSZiA Opole 3. Najlepszy Przyjmujący: Świdroń Adam, UWM Olsztyn, 4. Najlepszy Blokujący: Wójcik Bartłomiej, A L K w Warszawie, 5. Najlepszy Atakujący: Malinowski Mateusz, WSZiA Opole, 6. Najlepszy Libero: Masłowski Mateusz, WSZiA , Opole, Najsympatyczniejszy zawodnik Finałów AMP: Michał Szczechowicz, UE Katowice.