Dnia 6 grudnia bieżącego roku w Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu miała miejsce XIII CHARYTATYWNA AKCJA MIKOŁAJKOWA. Organizatorami tego przedsięwzięcia są studenci i wykładowcy Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu. Akcja odbyła się we współpracy z młodzieżą tworzącą Szkolny Klub Wolontariusza „Z sercem na dłoni” z SP w Bieńkowicach wraz z opiekunem mgr. Marcinem Jędorowiczem. Nad całością organizacyjną wydarzenia czuwały: dyrektor ISE dr Gabriela Kryk oraz mgr Zofia Jędorowicz, mgr Ewa Świerczek i mgr Beata Gawłowska.

Odwiedzin orszaku Św. Mikołaja doczekały się osoby przebywające w dwunastu  oddziałach szpitalnych. Najmłodszym pacjentom Św. Mikołaj podarował paczki z zabawkami i słodyczami. Natomiast,  tych nieco starszych obdarowano szczerym uśmiechem, dobrym słowem oraz kartkami świątecznymi. Nie zapomniano także o dyrekcji szpitala oraz personelu medycznym, którzy zostali obdarowani słodyczami i drobnymi upominkami.

Atmosferę pełną ciepła i radości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia doskonale podkreślała oprawa muzyczna. Nastrojowe brzmienie gitary, skrzypiec, klarnetu, dzwoneczków i śpiew Aniołów zamieniły szpital w miejsce wypełnione nadzieją, gdzie chociaż na chwilę zapomniano o bólu i cierpieniu. Radość i wzruszenie towarzyszyły spotkaniom z chorymi, dla których w tym szczególnym dniu, chwila rozmowy, szczery uśmiech, uściśnięta dłoń oraz życzenia świąteczne okazały się idealnym prezentem.

Dla wielu osób przygotowana akcja była przygodą, dla innych niespodzianką, jeszcze dla innych szokiem i prawdziwym zastrzykiem pozytywnej energii. Na twarzach pacjentów
i wolontariuszy wypisana była ogromna radość, a oczy ich niejednokrotnie uroniły łzy wzruszenia. To bez wątpienia utwierdziło nas w przekonaniu, że należy podejmować tego rodzaju inicjatywy, nie tylko wśród dzieci.

Na zakończenie akcji na wszystkich wolontariuszy z okazji ich święta obchodzonego 05.12.2019 r. czekały podziękowania, gratulacje oraz miła niespodzianka. Zdjęcia oddające atmosferę spotkania mikołajkowego zostały wykonane przez studentów Edukacji artystycznej reprezentujących FOTON.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację
 XIII CHARYTATYWNEJ AKCJI MIKOŁAJKOWEJ.
Wolontariuszom – za entuzjazm bez granic, wrażliwość,
radość i spontaniczność.

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szpitala Rejonowego w Raciborzu, Przełożonej pielęgniarek oraz całego personelu medycznego – za życzliwość
i miłą aprobatę naszej aktywności.

Organizatorzy: Dyrektor ISE dr Gabriela Kryk, mgr Zofia Jędorowicz, mgr Ewa Świerczek, mgr Beata Gawłowska