Pracownik Instytutu Studiów Społecznych dr Paweł Bednarski reprezentował Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu podczas posiedzenia naukowego zorganizowanego 7.02.2020 r. przez Petrie-Flom Center for Health Law Policy, Biotechnology, and Bioethics w Harvard Law School w Cambridge, Massachusetts.

Tematem przewodnim konferencji była ewolucja praw człowieka w kontekście problematyki powszechnego dostępu do świadczeń zdrowotnych oraz doświadczania przez grupy społeczne nierównego traktowania związanego z ich różnym statusem. Uczestnicy tego wydarzenia mogli zapoznać się z treścią najnowszej publikacji „When Misfortune Becomes Injustice: Evolving Human Rights Struggles for Health and Social Equality” autorstwa Alicii Ely Yamin, Profesora Harvard TH Chan School of Public Health oraz byłej przewodniczącej Center for Economic and Social Rights.