AktualnościEdukacja ArtystycznaInstytut ArchitekturyInstytut Kultury Fizycznej i ZdrowiaInstytut NeofilologiiInstytut Studiów EdukacyjnychInstytut Studiów SpołecznychKomunikaty prasowe

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu rozpoczyna nabór na studia! Sprawdź, kiedy rusza możliwość zapisów!

Odpowiadając, na liczne pytania zainteresowanych kandydatów informujemy, że już w czerwcu rozpoczniemy rekrutację na bezpłatne studia (jednolite magisterskie, inżynierskie i licencjackie).

Jakie kierunki zaoferuje w tym roku Uczelnia?

Uczelnia w czasie koronawirusa

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od wielu lat cieszy się licznym zainteresowaniem kandydatów na studia. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa PWSZ w Raciborzu prowadzimy nauczanie zdalne oraz szykuje się na przyjęcie nowych studentów.

W ostatnim czasie trwały intensywne prace nad zmianą formy rekrutacji – przyjęć na studia w taki sposób, aby była w pełni bezpieczna dla przyszłych studentów i pracowników uczelni.

Wygodna i nowoczesna rekrutacja online

Procedury rekrutacji zostały zmienione w taki sposób, aby kandydaci mogli aplikować na wybrany przez siebie kierunek studiów całkowicie online bez konieczności przyjazdu osobistego.

To istotna zmiana, ponieważ dotychczas kandydat zapisywał się poprzez System Internetowej Rekrutacji, a następnie składał osobiście dokumenty w PWSZ w Raciborzu. Teraz wszystko zrealizujemy online!

PWSZ w Raciborzu oferuje jednolite studia magisterskie, inżynierskie oraz licencjackie.

Studia stacjonarne są bezpłatne.

Jednolite studia magisterskie:

• Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Studia inżynierskie:

• Architektura, WYMAGANY EGZAMIN Z UZDOLNIEŃ PLASTYCZNYCH (TERMIN ZOSTANIE PODANY WKRÓTCE!)
  • Automatyka i Robotyka,
  • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Studia licencjackie:

• Administracja,
  • Bezpieczeństwo Państwa,
  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych,
  • Filologia, języki obce: angielski, niemiecki, czeski (język angielski: nauka od postaw lub od poziomu komunikacyjnego, język niemiecki: nauka od postaw lub od poziomu komunikacyjnego, język czeski: nauka od podstaw)
  • Pedagogika (resocjalizacyjna, korekcyjna z logopedią szkolną, opiekuńczo-wychowawcza)
  • Pielęgniarstwo,
  • Turystyka i Rekreacja,
  • Wychowanie Fizyczne

Kiedy, ruszy rekrutacja na studia?

Nabór na studia i System Internetowej Rekrutacji na rok akademicki 2020 – 2021 zostanie otwarty w czerwcu. Szczegółowe informacje zostaną przekazane wkrótce.

Prosimy o śledzenie strony www.pwszrac.pl oraz strony Uczelni na Facebooku http://www.facebook.com/pwszwraciborzu i Instagramie https://www.instagram.com/pwsz.raciborz/, gdzie na bieżąco przekazujemy informacje z życia Uczelni i naboru na studia.

Zapraszamy!