AktualnościInstytut Neofilologii

Zmarł Profesor Norbert Honsza

Z wielkim smutkiem informujemy, iż dnia 16 lipca w wieku 87 lat zmarł Profesor Norbert Honsza. Był znakomitym germanistą, kulturoznawcą, niemcoznawcą, wybitnym autorem opracowań naukowych z zakresu literatury i kultury niemieckojęzycznej XX i XXI stulecia. Większość swego życia zawodowego poświęcił pracy na Uniwersytecie Wrocławskim, był również blisko związany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. W latach 2005 – 2008 kierował Zakładem Filologii Germańskiej Instytutu Neofilologii. Z głębokim żalem żegnamy Pana Profesora, którego zapamiętamy jako człowieka bardzo otwartego i życzliwego dla współpracowników.

Rodzinie i Najbliższym Pana Profesora składamy najszczersze wyrazy współczucia.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]