Instytut Studiów Edukacyjnych

Spotkanie w Arboretum Bramy Morawskiej

Studentki II roku studiów magisterskich w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej wraz z dr Kornelią Solich miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej ekosystemu lasu, w ramach przedmiotu edukacja społeczno-przyrodnicza z metodyką.  Po obszarach leśnych Arboretum Bramy Morawskiej oprowadziła je p. Martyna Błaszczok, która oprócz fachowej wiedzy wzbogaciła czas zwiedzania o wiele ciekawostek dotyczących mieszkańców lasu. Zajęcia w terenie odbyły się dzięki podpisanej w tym roku umowie o współpracy pomiędzy naszą uczelnią a Arboretum Bramy Morawskiej. Celem odbytych zajęć było również zwiększenie wrażliwości studentek na piękno przyrody a także wdrażanie ich do edukacji otwartej na wartości ekologiczne. Jego realizacji sprzyjała piękna, słoneczna jesienna pogoda.