Alma Mater Press

Alma Mater Press to wieloaspektowy projekt, mający na celu upowszechnianie wiedzy i twórczości dorobku naukowego pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Poprzez stronę internetową Alma Mater Press wspólnie budujemy wizerunek pracownika naukowego, wspieramy działania poprawiające widoczność dorobku w sieci oraz promujemy osiągnięcia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Od początku twórcom projektu przyświecała idea zbudowania narzędzia, które utrwaliłoby dokonania pracowników naszej Uczelni. Wyraźnie podkreślamy, że twórcze dokonania naszej kadry wpisują się w strategię szkoły wyższej.

Strona internetowa prezentuje najnowsze publikacje pracowników uczelni, spotkania autorskie z twórcami, najciekawsze prace, podkreśla udział biblioteki jako organizatora wielu imprez promujących książkę i czytelnictwo oraz cytuje wypowiedzi autorów na temat swoich książek. Wśród bogatych treści na stronie internetowej zaprezentowano również bibliografię publikacji pracowników PWSZ w Raciborzu. Od 2006 r. biblioteka prowadzi bazę „Bibliografii Publikacji Pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu”, która rejestruje dorobek piśmienniczy i artystyczny pracowników zatrudnionych w PWSZ w Raciborzu. Baza liczy aktualnie:

• 154 naukowców,
  • 3745 publikacji,
  • 505 monografii,
  • 1209 artykułów naukowych,
  • 1782 rozdziałów z książki.

W najnowszej odsłonie strony promujemy książki dra hab. Pawła Marcinkiewicza, dr Aliny Zimnej, dr Moniki Porwoł, dr Patrycji Nosiadek, dr Renaty Sput, dra Janusza Nowaka, dra Piotra Olendra, dr Joanny Stojer-Polańskiej oraz dra Henryka Kretka.

Autorzy strony zapraszają wszystkich zainteresowanych do współpracy – „Jesteś pracownikiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, prowadzisz badania naukowe, publikujesz, chcesz zaprezentować swoje wyniki. Zapraszamy do współpracy.”

ADRES STRONY INTERNETOWEJ

Autor: mgr Piotr Mucha