AktualnościInstytut Architektury

Współpraca PWSZ w Raciborzu z Politechniką Śląską w Gliwicach

IMG_20220214_081445

Współpraca PWSZ w Raciborzu z Politechniką Śląską w Gliwicach

12 lutego 2022 r. w Politechnice Śląskiej w Gliwicach omówione zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską,  a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.

Mając na względzie wagę zagadnień jakimi jest współpraca środowisk akademickich naukowych-badawczych oraz wdrożeniowych na terenie naszego województwa w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz obu uczelni.  Politechnikę Śląską reprezentował profesor dr hab. inż. Bogusław Łazarz Prorektor d.s. Organizacji oraz Rektor PWSZ w Raciborzu dr Paweł Strózik.  W spotkaniu uczestniczyła również mgr Bogusława Lisiecka kurator Galerii Sztuki Politechniki Śląskiej „Zakamarek” oraz dyrektor Instytutu Architektury dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak prof. PWSZ.

W ramach uzgodnionych planów współpracy przedstawione zostały najważniejsze zadania związane z  organizacją wspólnych warsztatów, seminariów oraz wzajemną wymianą i wykładami kadry obu uczelni. Wspólnie omówiono zasady współdziałania w zakresie prowadzonych projektów edukacyjnych i koncepcyjnych w obszarze nauk technicznych, przedsięwzięć kulturalnych a także sportowych. Określono również priorytety działań a pierwszym , które zainicjowało współpracę jest wystawa projektów i prac twórczych Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu pt.; „ Kreatywny umysł” w klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wystawę można zwiedzać do dnia 1 kwietnia 2022r.