AktualnościInstytut Architektury

WSPÓŁPRACA INSTYTUTU ARCHITEKTURY Z  WYDZIAŁEM ARCHITEKTURY POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

IMG-20220625-WA0000_3

Bliska współpraca z Politechniką Śląską realizowana jest od początku istnienia Instytutu Architektury w Raciborzu. W dniu 22 czerwca b.r. w murach Wydziału Architektury Pol. Śl. podczas spotkania władz WA Dziekana Prof.dr hab. inż. arch. Klaudiusza Frossa , prodziekan d.s. Infrastruktury i Organizacji dr hab. inż. arch. Katarzyny Ujmy-Wąsowicz, prof. Pol.Śl. oraz Dyrektor Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu dr inż. arch. Joanny Sokołowskiej Moskwiak, Prof. PWSZ omówiono dalsze działania na rzecz zacieśnienia wieloletniej współpracy pomiędzy naszymi Uczelniami.

Uzupełnieniem kształcenia będzie oferta zajęć pozaprogramowych, opartych na współdziałaniu z kołami naukowymi Politechniki Śląskiej oraz instytucji z otoczenia społeczno-gospodarczego z rejonu Śląska oraz współorganizacja wydarzeń, wspieranie akcji promocyjnych i informacyjnych prezentujących dorobek studentów oraz kadry akademickiej oraz stworzenie technicznych warunków do upowszechniania wiedzy i dorobku obu uczelni.