Wybierz Strona

DZIAŁ INFORMATYKI PWSZ W RACIBORZU

Dział Informatyki to komórka organizacyjna w PWSZ w Raciborzu. Naszym celem jest zarządzanie infrastrukturą informatyczną w Uczelni. Nasza praca to administracja siecią komputerową, administracja sprzętem informatycznym, zarządzanie oprogramowaniem, nadzór nad funkcjonowaniem zasobów oraz nieustanny rozwój dostosowany do potrzeb.

Codziennie zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie systemu informatycznego tak, aby każdy pracownik mógł realizować swoje codzienne zadania w których niezbędnym narzędziem jest komputer i odpowiednie oprogramowanie. Utrzymanie pracownii komputerowych jest również naszym priorytetem aby każde zajęcia z wykorzystaniem komputerów mogły się odbywać bez problemów.

DZIAŁ INFORMATYKI

CZYM się zajmujemy?

sprzęt komputerowy

Zajmujemy się opieką nad sprzętem komputerowym.

Zasoby sprzętu komputerowego to serwery, od których zależy działanie systemu informatycznego, przechowywanie dokumentów, strona internetowa i inne usługi, np. poczta elektroniczna.

Stacje robocze wykorzystywane przez pracowników i studentów to również zasoby sprzętu komputerowego.

system informatyczny

Do naszych podstawowych zadań należy administrowanie systemem informatycznym.

System informatyczny to zespół programów, które zapewniają funkcjonowanie uczelni. Są to liczne programy, dzięki którym użytkownicy mogą realizować swoje codzienne zadania, począwszy od tworzenia dokumentów po prace w dedykowanych systemach

sprzęt multimedialny

Czuwamy nad prawidłowością działania sprzętu multimedialnego używanego w salach wykładowych.

Wiele sal na terenie uczelni wyposażonych jest w sprzęt multimedialny: projektory oraz wizualizery. Sprzęt ten w znacznym stopniu ułatwia wykładowcom prowadzenie zajęć dydaktycznych. W przypadku problemów technicznych ze sprzętem prosimy o kontakt z referentami technicznymi.

strony www, e-maile

Do zadań działu informatyki należy utrzymanie serwisów internetowych PWSZ w Raciborzu oraz dostęp do poczty e-mail

przechowywanie danych

Archiwizujemy i przechowujemy dane dotyczące PWSZ w Raciborzu oraz administrujemy systemem
E-DZIEKANAT.

bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo użytkowników i danych poprzez odpowiednie zabezpieczenia oraz profesjonalne rozwiązania.

DLA STUDENTA

Sprawdź z jakich usług mogą korzystać bezpłatnie studenci PWSZ w Raciborzu

informacje o "zintegrowanym programie"

Dział Informatyki PWSZ w Raciborzu uczestniczy w działaniach pod nazwą “Zintegrowany Program”. W ramach pomocy finansowej ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego znacznie wzrośnie poziom informatyzacji Uczelni oraz jej zasoby.

Zintegrowany program

usługi dla społeczności akademickiej

Studenci PWSZ w Raciborzu mogą korzystać z darmowego WIFI, dostępu do usług Office 365 (poczta – Outlook), PowerPoint Online, Excel Online itp, oraz z biblioteki On-Line i usługi E-Student.

WIFI

POCZTA OFFICE 365 ONLINE