Wybierz Strona

e-mail: dorota.chromiec@pwsz.raciborz.edu.pl
Piętro II pokój A323

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Wczoraj na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. W uroczystości wzięli udział studenci, wykładowcy, władze PWSZ w Raciborzu, Senat, Rada Uczelni, przedstawiciele instytucji publicznych i biznesu.   Wśród specjalnych...

Seminarium dotyczące zwalczania przestępczości

W dniu 12 kwietnia 2019 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu odbyło się seminarium dotyczące zwalczania przestępczości przygotowane przez Koło Naukowe Militarni. Pierwszy wykład wygłosiła dr Aleksandra Wentkowska, terenowy pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach. Dotyczył on poszukiwań osób zaginionych w kontekście procedur poszukiwawczych.
Koordynator ds. Psów Służbowych Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach w PWSZ w Raciborzu

W dniu 29 marca 2019 roku gościliśmy na Uczelni Koordynatora ds. Psów Służbowych Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Podczas wykładu przedstawione zostały zagadnienia dotyczące posiadania narkotyków w Polsce oraz społeczne i prawne konsekwencje zażywania i posiadania substancji psychoaktywnych.
Struktura i działania Krajowej Administracji Skarbowej

Dnia 28 lutego 2019 r. miał miejsce zorganizowany przez Koło Naukowe ”ADMINISTRATYWISTA” wykład otwarty. Zaproszenie przyjęli Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wodzisławiu Śląskim Izabela Tomczyk, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju Barbara Kwiatkowska oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic.
Mediacja jako pozasądowy sposób rozwiązywania sporów

Dnia 23 listopada miał miejsce zorganizowany przez  Koło Naukowego „ADMINISTARTYWISTA” wykład otwarty. Zaproszenie koła przyjęła Sędzia Sądu Rejonowego Marzena Korzonek, która jednocześnie pełni funkcję prezesa raciborskiego sądu. Pani Sędzia przedstawiła uczestnikom spotkania zagadnienie „Mediacji jako pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów”.

Zintegrowany program PWSZ w Raciborzu

Portal Studencki