ISS Instytut Studiów Społecznych

e-mail: dorota.chromiec@pwsz.raciborz.edu.pl
Piętro II pokój A323

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Za nami uroczysta chwila. 4 października 2018 roku Rektor i Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu uroczyście zainaugurowali nowy  rok akademicki 2018/2019. Inauguracja odbyła się w szczególnym czasie, w przeddzień stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowe rozporządzenie ws. dyscyplin

Odejście od sztucznego zawężania badań, dostosowanie klasyfikacji dyscyplin do standardów międzynarodowych i możliwość uczciwej oceny działalności naukowej – to podstawowe cele nowego rozporządzenia w sprawie dyscyplin. Projekt na etapie konsultacji był szeroko dyskutowany. Pod wpływem argumentów środowiska dokonano korekt niektórych założeń. Jak wygląda wobec tego ostateczna wersja dokumentu?

Ruszył 2. nabór w PWSZ w Raciborzu! Zostań naszym studentem!

Wybór miasta i uczelni, w których spędzi się wiele lat, jest jednym z najtrudniejszych w naszym życiu. Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć plusy i minusy wszelkich rozwiązań. Na korzyść raciborskiej PWSZ przemawia m.in.: bliskość miejsca zamieszkania, dogodny dojazd i bogata, wciąż rozwijana, oferta kierunków kształcenia przygotowana pod potrzeby rynku pracy.

Fundusze Europejskie dla studentów i absolwentów

Studenci PWSZ w Raciborzu mają gwarancję, że zajęcia dydaktyczne dostarczą im umiejętności poszukiwanych przez współczesny rynek pracy. Cyklicznie organizowane są wykłady otwarte i zajęcia projektowe. W dniu 27.04.2018 studenci 1. roku kierunku Administracja brali udział w warsztatach prowadzonych przez dra Ireneusza Tomeczka na temat „Fundusze Europejskie dla studentów i absolwentów”.

styczeń, 2019

Zintegrowany program PWSZ w Raciborzu