Aktualności

Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lublin

mkunicki

W dniach 22-23 kwietnia 2017 r. na olimpijskiej pływalni w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W zawodach udział wzięło aż 856 zawodników z 76 uczelni z całego kraju. W rywalizacji uczestniczyli również studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Nasza drużyna prowadzona przez trenera dr Marcina Kunickiego „wypływała” aż 6 finałów! Najbliżej wywalczenia medalu w krajowym czempionacie studentów była Agnieszka Ostrowska, która na dystansie 100 m stylem klasycznym uplasowała się na 4 miejscu a na dystansie  o połowę krótszym na 5 miejscu. Dwukrotnie w wyścigu finałowym pływała Małgorzata Frenke, która wywalczyła 9 oraz 10 miejsce w finale B (odpowiednio 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem motylkowym). Występ w finale zanotowała również Magdalena Kiersztyn, która uplasowała się na miejscu 5 w finale B (100 m stylem grzbietowym). Męską część drużyny w finale B reprezentował Maciej Sudenis, który na dystansie 100 m stylem zmiennym zajął 10 miejsce. Rewelacyjny występ zanotowała kobieca sztafeta 4×50 m stylem zmiennym, płynąca w składzie Magdalena Kiersztyn, Agnieszka Ostrowska, Malgorzata Frenke oraz Anna Knapik ukończyła rywalizację na 11 miejscu! Komentarz trenera dr Marcina Kunickiego: Wyniki osiągnięte przez naszych studentów pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Jesteśmy małą uczelnią a jednak dzięki wynikom sportowym osiąganym przez naszych studentów ze wszystkich sekcji AZS-u bardzo dużo osób o nas słyszy co przyciąga na naszą uczelnię nowych kandydatów.