Z inicjatywy Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu 15 grudnia 2017r. do Zakładu Karnego w Raciborzu dotarł Mikołaj. Członkowie Koła Naukowego „Resocjalizacja” wraz z opiekunem dr Moniką Urbanek w ramach kontynuacji dwuletniego Projektu resocjalizacyjnego dla rodzin osób odbywających karę pozbawienia wolności „Bądź ze mną” zrealizowali program przygotowania osadzonych i ich rodzin do Świąt Bożego Narodzenia spędzanych w izolacji więziennej.

Na dwóch grudniowych zajęciach arteterapeutycznych dla osadzonych uwięzieni ojcowie przygotowywali wyjątkowo spersonalizowane prezenty dla swoich dzieci.  Z pomocą studentów pedagogiki resocjalizacyjnej tworzyli adwentowe kalendarze dla swoich pociech, które miały towarzyszyć im w codziennym oczekiwaniu świąt. Kolejny etap realizowano już we współpracy z przedstawicielami Zakładu Karnego w Raciborzu, Zespołu Kuratorskiej Służby Sądu Rejonowego w Raciborzu, Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu oraz Stowarzyszenia Piękne Anioły. 15 grudnia 2017 roku owocem wspólnych działań było wzruszające spotkanie świąteczne z rodzinami skazanych w świetlicy Zakładu Karnego w Raciborzu.

Napisano o tym na portalu Służby Więziennej.