AktualnościInstytut Architektury

Studenci architektury projektują kompleks G5

Spotkanie Prezydenta Raciborza z Instytutem Architektury (fot. PWSZ)

Studenci architektury projektują kompleks G5

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.16″]

Rozpoczęły się wstępne prace projektowe nad modernizacją i rozbudową kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, który docelowo będzie składał się z użytkowanych obecnie przez Uczelnię budynków przy ul. Słowackiego oraz zespołu architektonicznego dawnego Gimnazjum nr 5 przy ul. Opawskiej.

Studenci – dyplomanci Instytutu Architektury zaproszeni zostali do konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie projektu rozbudowy, adaptacji i modernizacji całego zespołu.

Dziś w Instytucie Architektury przy ulicy Łąkowej w Raciborzu odbyło się spotkanie przyszłych uczestników konkursu z Prezydentem Miasta Racibórz Mirosławem Lenkiem. W spotkaniu uczestniczyli JM Rektor Ewa Stachura, dyrektor Instytutu Architektury dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak oraz Kanclerz PWSZ dr inż. arch. Janusz Faron oraz przedstawiciele kadry dydaktycznej.

Pierwsze koncepcje projektowe będą gotowe już pod koniec obecnego roku. Prezydent Miasta deklaruje ścisłą współpracę ze studentami architektury w zakresie udostępnienia niezbędnej dokumentacji (map, opracowań inwentaryzacyjnych, opinii, ekspertyz) oraz konsultacji konserwatorskich.

Spotkanie Prezydenta Raciborza z Instytutem Architektury (fot. PWSZ)

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]