AktualnościInstytut Kultury Fizycznej i Zdrowia

Akademickie Mistrzostwa Śląska 2019

Akademickie Mistrzostwa Śląska 2019 (fot. PWSZ w Raciborzu)

Akademickie Mistrzostwa Śląska 2019

Na hali Arena Rafako odbył się ostatni już trzeci turniej eliminacyjny Akademickich Mistrzostwa Śląska w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. W grupie żeńskiej oprócz gospodarzy – PWSZ grały drużyny  AWF Katowice oraz  Uniwersytet Śląski Katowice.

W grupie męskiej natomiast Uniwersytet Ekonomiczny Katowice oraz Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice. Wśród kobiet wygrała drużyna UŚ, drużyna PWSZ zajęła trzecie miejsce przegrywając rywalizację z obiema drużynami. W grupie mężczyzn drużyna KU AZS PWSZ Racibórz zwyciężyła w obu meczach w stosunku 2:0 wygrywając grupę, a tym samym uzyskała awans do finału Mistrzostw Śląska oraz półfinału Mistrzostw Polski.

Skład drużyny żeńskiej: Monika Ochwat, Alicja Chrobak, Klaudia Piotrowska, Angelika Kabut, Martyna Zieja, Martyna Buchalik, Aleksandra Kończyk, Alicja Kurpanik.

Skład drużyny męskiej: Kręcichwost Kamil, Szmajduch Michał, Dziadek Michał, Woźniak Marcin, Kostka Adam, Skupień Szymon, Andrulewicz Robert, Zasłonka Miłosz, Chałupiński Karol, Marchwiak Kacper, Ledwoń Kacper, Żeliński Paweł, Dębski Kamil.

Prowadzącym zespoły był trener Witold Galiński.